Haberler/Duyurular

Duyurulardan itibaren yoğun bir ilgi ile takip edilen 2018 Sertifika Programı Afrika Okulu 3 Şubat Cumartesi günü yapılan Açılış Programı ile başladı. Program derslerin icra edileceği Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonunda geçekleştirildi.


8 hafta sürecek olan programın açılışına Afrika Araştırmacıları Derneği YK Başkanı ve Bâb-ı Âlem UÖD Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kavas, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Ercan Akcan, Afrika Araştırmacıları Derneği Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Muhammed TANDOĞAN, Bâb-ı Âlem UÖD Yönetim Kurulu Üyesi Yalın Karadağ, Bâb-ı Âlem UÖD Genel Sekreteri Emin Sandık, Bâb-ı Âlem UÖD İcra Kurulu Üyeleri, Afrika Araştırmacıları Derneği Genel Sekreteri Dr. Aydın ÖZKAN, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Avcı ve programı takip edecek olan öğrenciler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program FSMVÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Avcı’nın konuşması ile devam etti. Avcı konuşmasında böyle bir organizasyonun Fatih Sultan Mehmet ismi ile anılmasının hem program açısından hem de kendileri açısından mutluluk verici olduğunu ifade etti. Daha sonra kürsüye davet edilen Bâb-ı Âlem Başkan Yardımcısı Ercan Akcan ise derneğin kuruluş amacından kısaca bahsederek Afrika Okulu’nun önemine ve neye hizmet ettiğine değindi. son olarak ise Afrika Okulu Koordinatörü olarak AFAM Yönetim Kurulu Başkanı ve Bâb-ı Âlem Danışma Meclisi Üyesi Ahmet Kavas konuşmalarını gerçekleştirdi. Gösterilen yoğun ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür eden Kavas Afrika’yı neden, nasıl öğrenmeliyiz konulu kısa bir sunum yaparak Afrika Okulu’nun önemini vurguladı.

Konuşmaların ardından verilen kahve arası ile Açılış Programı son buldu.